Jako pierwszy okoliczny reprezentant siatkarski na parkiety wybiegły zawodniczki Sokoła Mogilno. Ich rywalem zespół gospodyń, czyli Silesia Volley Mysłowice. Mecz ciekawy, obfitujący w wiele długich wymian zakończony zwycięstwem sokolanek.

Dziewczyny pokazały charakter, gdyż pierwszy set w miarę pewnie zwyciężyły mysłowiczanki, a mimo tego dziewczyny z Mogilna nie złożyły broni. W kolejnych 3 partiach pole przejął Sokół i nie oddał go już do końca rywalizacji. Po raz kolejny zespół z województwa kujawsko – pomorskiego pokazuje charakter, ale też bardzo dobre relacje w zespole, co z pewnością pomaga wygrywać. Z pewnością niemały udział ma w tym trener zespołu Michał Muszyński, który stworzył niezłomny monolit. Swoją kapitańską rolę świetnie spełnia również MVP dzisiejszego meczu – Justyna Kozłowska. Zarówno Justynę, jak i trenera poprosiliśmy o komentarz „na gorąco” zaraz po zakończonym meczu. Kapitan zespołu zapytana m. in o stres w trakcie turnieju, mocne strony rywalek oraz założenia taktyczne odpowiedziała nam tak:


„Oczywiście, że był stresik, ale na szczęście zadziałał na nas motywująco . Wydaje mi się że będzie on nam towarzyszył cały wyjazd, gdyż na tym turnieju każdy punkt może mieć znaczenie. Byłyśmy przygotowane na walkę i na ciężkiego rywala, gdyż w tym turnieju nie ma słabych zespołów. Nasze przeciwniczki miały dobre środki i obieg, którym zdobyły kilka punktów. My natomiast spełniłyśmy wszystkie założenia przedmeczowe i teraz głowę nastawiamy już na kolejny mecz. Jesteśmy bardzo podekscytowane, ponieważ gramy z zespołami z którymi nigdy wcześniej nie grałyśmy i ciekawe poziomu innych grup. Hala wielkością jest bardzo podobna do naszej hali w Mogilnie. Ogólnie mówiąc hala jest bez zarzutu, nie ma rażących lamp, które by mogły przeszkadzać, nawierzchnia też jest przyjemna. Dzisiaj dobrze zagrałyśmy w elemencie przyjęcia i podbiłyśmy dużą liczbę piłek w obronie. Wydaje mi się również, że popełniłyśmy mało błędów własnych, co przełożyło się na pozytywny dla nas rezultat. Teraz zostaje odpocząć i się zregenerować przed jutrzejszym meczem. Mamy bojowe nastroje, każda z nas przyjechała tutaj aby wygrać. Ostatnie tygodnie, w sumie to cały sezon ciężko pracowaliśmy by teraz móc pokazać się z jak najlepszej strony.”

Trener Muszyński napisał nam:

Jestem bardzo dumny z dziewczyny, że pokazały charakter na boisku. Myślę, że wygraliśmy ten mecz spokojem na zagrywce i tym że mieliśmy wysoki procent na lewym skrzydle i to zrobiło różnice. Nastroje są bardzo dobre i walczymy w kolejnych mecz o wygrane i upragniony awans do turnieju finałowego. Będziemy walczyć o każdy punkt”


Jak widać zawodniczki są bojowo nastawione, szkole. Szkoleniowiec również, a nam jako redakcji Sportowej „4” pozostaje życzyć powodzenia w dalszej rywalizacji.

Półfinałowy turniej barażowy o wejście do 1. ligi siatkówki kobiet – wyniki

Silesia Volley Mysłowice – Sokół Mogilno 1:3 (25:20, 21:25, 20:25,21:25)

MVP: Justyna Kozłowska

KS BAS Kombinat Budowlany Białystok - Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki 1:3 (23:25, 25:21, 18:25, 20:25)

MVP: Zuzanna Berkowska