Odnalezienie sensu działania bardzo często okupione jest szeregiem różnych wyrzeczeń, poświęceniem wielu godzin, tygodni, miesięcy, a nawet lat na zbudowanie czegoś, przez co będziemy czuć się spełnieni. Wzloty i upadki są nieodzowną częścią życia każdego człowieka. Jednak dążenie do realizowania się w ukochanej dziedzinie jest bardzo ważne. Zespół KKP Słupczanka Słupca zdaje się być idealnym przykładem pokonywania różnych granic.

Drużyna powstała w 2020 roku, dość szybko zyskała rozgłos i cały czas rozwija swoje skrzydła. Piłkarki występują na co dzień w IV lidze kobiet, reprezentując barwy Słupcy na arenie wojewódzkiej. Słupczanka stara się łapać każdą możliwą okazję do zdobycia dodatkowego, jakże cennego doświadczenia, rywalizując także z zespołami spoza Wielkopolski i pojawiając się tym samym na futbolowej mapie całego kraju. Pomijając okres przygotowawczy, historyczny sezon rozpoczął się na dobre dla słupeckiej drużyny 5 września ubiegłego roku. Od tego czasu podopiecznym Pauliny Tylak udało się zebrać 5 punktów na przestrzeni 8 spotkań. Z pewnością do najbardziej udanego występu w ligowych rozgrywkach słupeckie piłkarki zaliczają zwycięskie spotkanie z Ostrovią II 1909 Ostrów Wielkopolski, które odbyło się na początku sezonu. Niemniej ważny okazał się  remis z aktualnie trzecim zespołem w tabeli, czyli ekipą AZS UAM II Poznań. W każdym pojedynku widać u dziewczyn spore zaangażowanie oraz dużo serca pozostawionego na murawie. Pomimo kilku wyraźnych porażek, Słupczanka nigdy nie oddaje meczu bez walki. Wiele zespołów podkreśla, że choć drużyna z naszego miasta rozgrywa swój pierwszy sezon i dopiero zapoznaje się z całym systemem, to nie jest wcale łatwym przeciwnikiem i potrafi postawić rywalowi wysoką poprzeczkę. Ten fakt pokazuje ile można zdziałać nie tylko dzięki odpowiedniemu podejściu oraz treningom, ale także za sprawą pasji, dążenia do realizacji swoich marzeń i robienia tego, co naprawdę się lubi.

Z mojego punktu widzenia jest to zespół, który wprowadził nową, ciekawą inicjatywę w naszym mieście i naprawdę duży szacunek należy się organizatorom, działaczom, sztabowi oraz samym zawodniczkom, tworzącym najważniejszą część całej drużyny. Kto by się spodziewał, że w Słupcy kiedykolwiek powstanie kobiecy zespół piłkarski? To fantastycznie, że płeć piękna ma możliwość realizować się w ten sposób. Kolejnym ogromnym atutem słupeckiej drużyny jest chęć angażowania w swój projekt najmłodszych przedstawicielek z naszego powiatu. Niebawem ruszy Akademia Młodych Słupczanek, zrzeszająca dziewczynki urodzone w latach 2006-2015. Działacze nie zwalniają tempa, podejmując próbę stworzenia systemu szkolenia młodzieży, który z roku na rok coraz bardziej kuleje w naszej ukochanej Słupcy. Piłka nożna cały czas sobie radzi, natomiast wiele dyscyplin zdecydowanie obniżyło swoje loty w tej kwestii. 

KKP Słupczanka Słupca zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w swojej grupie i przygotowuje się do rozpoczęcia rundy wiosennej. Aktualnie zespół rozgrywa szereg sparingów, podejmując drużyny z wielu miast - Poznania, Torunia, Włocławka, Inowrocławia czy Bydgoszczy. Pierwszy ligowy mecz zaplanowany jest na 10 kwietnia, w którym Słupczanka podejmie na wyjeździe Wartę Poznań. Zapewniamy, że drużyna ze Słupcy jeszcze nie raz pojawi się na naszym portalu. Całemu zespołowi życzymy wytrwałości w dążeniu do celu i coraz to większych sukcesów!